Credo in Deum

Wierzę w Boga

Peregrynacje do miejsc świętych

Występują w Polsce i poza granicami kraju miejsca, które słyną z cudów jakie się w nich wypełniają. Zwykle miało w nich miejsce Objawienie ewentualnie patronuje im jakiś święty. W podobnych miejscach wielokroć wystawiane są kaplice czy większe miejsca kultu nabożnego, jakie uwodzą wiernych z najdalszych stron. Dokonują oni peregrynacji do takich środowisk z nadzieją na to, iż modlitwa wycelowana do Stwórcy w ich intencjach przysporzy konkretny wynik ewentualnie też zamierzają podziękować Twórcy za osiągnięte za wstawiennictwem patronów owych miejsc sakralnych pomoc.

Poniektóre miejsca utrzymują własne obrzędowości pielgrzymkowe oraz konkretne terminy, w których ściągają do nich licznie pątnicy z całej Polski lub konkretnego regionu. Na okres peregrynacji odciągają się od osobistych pospolitych zajęć by skoncentrować swoją koncentrację całkowicie na Panu. Nieraz sprowadzają z takich wypadów pamiątki, jakie przywodzą wspomnienia o odbytej eskapadzie. Bywają to z zasady małe dewocjonalia, figurki bądź wisiorki, zwłaszcza z portretem opiekuna nabożnego miejsca jak np. Matka Boska Licheńska.

Doniosłe przesłanie odnoszą pielgrzymki piesze gdyż pozwalają one okazać samozaparcie z jakim pątnicy podążają do celu. Pielgrzymki piesze okrojone są obecnie raczej do aspektu któregoś kraju, acz niegdyś pątnicy pielgrzymowali tak niemal po całym kontynencie. Aktualnie planując wybrać się do sanktuarium w obcym państwie najczęściej wybieramy autokar ewentualnie samolot. Pielgrzymka piesza pozwala na poznanie nowych osób oraz sprzymierzenie się z ekipą pielgrzymów, jacy wyznają identyczne wartości, otwiera także umysł na Słowo Boże rozpowszechniane w jej trakcie.

Niemało ludzi przeprowadza pielgrzymki każdego roku i jest to dla nich zauważalnie cudowniejsze podejście na rozprężenie się i wzięcie świeżej mocy aniżeli urlopowe wojaże jakie wybierają osoby bez Boga w sercu.