Credo in Deum

Wierzę w Boga

Wsparcie na co dzień

Figura Matki BoskiejPrzez życie w permanentnym pośpiechu nie możemy znaleźć zbyt dużo czasu na momenty zadumy nad sobą samym, nad tym jak funkcjonujemy i jakie rzeczy nas oczekują kiedy umrzemy. Taki jest ów dzisiejszy świat, jakkolwiek nie bez wad, to jeszcze można odnaleźć w nim wiele zalet oraz inspiracji.

Rekwizytami, które dobroczynnie mogą na nas oddziaływać, a ponadto przypominać nam o przemijaniu, o poświęceniu chwili czasu na modlitwę są artykuły religijne. Mogą one przyjmować różnorodne formy. W większości są one tworzone ze szczególną wrażliwością oraz rzetelnością, idealne w każdym calu. Należyta miara obiektów powiązanych z religijnością oraz Bogiem w człowieczym życiu będzie sprawnie wspierać nas na drodze do ideału, w byciu coraz lepszym człowiekiem. Są one swego rodzaju znakami, jakie uwidaczniają się w chwilach zwątpienia.

Dostrzegając je zastanawiasz się dlaczego teraz istnieją takie rzeczy, czy dzieło sprzed dwóch mileniów wciąż na nas oddziałuje? Zazwyczaj po niedługim czasie uzmysławiasz sobie iż faktycznie tak właśnie musi być.

Niesamowity jest fakt, iż noszenie codziennie krzyżyka czy medalika z Matką Boską na naszej szyi sprawia iż choćby ze względu na respekt do poświęconego przedmiotu staramy się opanowywać systematycznie szał i frustrację, stosujemy mniej dotkliwych słów. Jest to rzeczywiście zadziwiające jak ogromną skuteczność mają przedmioty związane z naszą wiarą i religią. Lekko jest zboczyć z właściwiej drogi, zaś o wiele ciężej na nią wrócić. Żeby jednakowoż pilnować się jej silnie, przydatne mogą być właśnie dewocjonalia.